Co zrobić, jeśli pies mimo treningu i upominania ciągle szczeka? Rozwiązaniem problemu z ujadającym pupilem może być obroża antyszczekowa. Na rynku dostępna jest w wielu rozmiarach i może być stosowana u każdego psa, bez względu na jego gabaryty. Na czym polega jej działanie i jak stosować ją bezpiecznie?
Obroża antyszczekowa – skuteczna metoda na szczekającego psa
Szczekający bez przerwy pies potrafi być prawdziwym utrapieniem. Nie dość, że utrudnia codzienne funkcjonowanie (w tym nocny wypoczynek), to często bywa powodem konfliktu z sąsiadami. Ujadający w nocy pies może narazić nawet na kontakt z policją i wysoki mandat. Co zrobić, żeby pies przestał szczekać? Nawet, jeśli inne metody zawodzą, jest rozwiązanie tego problemu. Obroża antyszczekowa dostępna ze sklepu Obroża Elektryczna oparta na prostym mechanizmie warunkowania (za szczekanie czeka przykra konsekwencja) okazuje się skuteczna w przypadku większości psiaków. Co więcej, jest bezpieczna i niedroga, dostępna w większości sklepów zoologicznych.
Jak wykorzystać obrożę antyszczekową w treningu psa?
Każdy właściciel psa wie, że w przypadku tego czworonoga najważniejsza jest konsekwencja. Obroża antyszczekowa da psu do zrozumienia, że szczekanie i ujadanie nie jest pożądanym zachowaniem. Będzie działać nawet wtedy, kiedy właściciela nie ma w domu. Umieszczona na szyi psa za każdym razem, kiedy pies szczeka uruchamia nieprzyjemny impuls: zapach, dźwięk albo drgania, by zniechęcić zwierzaka do szczekania. Właściwie dopasowana do rasy i wielkości pieska, jest w stu procentach bezpieczna. Na rynku dostępne są różne modele: elektryczne, zapachowe, wibracyjne, dźwiękowe. Sklepy sprzedają również obroże antyszczekowe wodoodporne, które sprawdzą się też poza domem. Trenowany przy użyciu obroży antyszczekowej pies szybko pojmie, że za szczekanie czeka go nieprzyjemna konsekwencja i pozbędzie się tego uprzykrzającego życie nawyku.