Co należy ze sobą zabrać na długi spacer z psem?

Na co dzień chodzi się przeważnie na krótkie spacery, gdyż na inne nie ma niestety czasu. Czasem jednak warto zabrać swojego psa na dłuższą wyprawę. Można wyruszyć do lasu, na pole lub do parku. Najlepiej pozwolić pupilowi pobiegać trochę bez smyczy. Co jednak trzeba ze sobą zabrać?

Podstawowe wyposażenie

Oczywiste jest, że po długim bieganiu pupilowi będzie się chciało pić. Idealne rozwiązanie stanowi butelka dla psa. Składa się ona z pojemnika na wodę, do którego przyczepiony jest kawałek plastiku o odpowiednim kształcie, służący jako miska. To bardzo poręczny gadżet, jaki można zabrać do torebki lub nieść w ręce. Umożliwia napojenie zwierzaka i nie kosztuje zbyt wiele. Jeżeli w miejscu wybranym na spacer mogą się znajdować inni ludzie oraz ich pupile, trzeba założyć psu kaganiec. Powinien on jednak móc w nim swobodnie oddychać.

Nie można zapominać o sobie

Wielu właścicieli tak się skupia na tym, aby sprawić radość zwierzakowi, że w ogóle nie myślą o własnych potrzebach. Otóż trzeba ze sobą zabrać wodę do picia oraz coś do zjedzenia, jeżeli wyprawa będzie trwała kilka godzin. Należy również pamiętać o odpowiednim ubiorze, adekwatnym do pogody. Gdy istnieje ryzyko opadów, przydatny okazuje się malutki parasol, jaki z łatwością mieści się w torebce.