Kupujemy budę dla psa

Wiele osób traktuje kupowanie budy dla psa po macoszemu, co oczywiście źle się kończy dla portfela, a co najgorsze często także dla psiaka. O czym trzeba pamiętać, gdy kupuje się nową budę dla psa? Jakie jej cechy trzeba mieć na uwadze podczas takiego zakupu?

Jaki rozmiar?

Zupełnie podstawową i oczywistą sprawą związaną z kupowaniem budy dla psa w sklepach online jak np. obroza-elektryczna.pl jest odpowiednie i poprawne określenie jej rozmiaru. O czym konkretnie mowa? Tak samo jak buty, ubrania czy też nawet biżuteria muszą mieć dobrze dobrany rozmiar, tak samo i buda dla psa musi odpowiadać jego wielkości. Rzecz jasna nie chodzi tu o skrojenie jej idealnie jak garnituru, lecz o to, aby nie była ona zbyt duża, a przede wszystkim zbyt mała dla psa, który będzie w niej żył.

Jakie ocieplenie?

O ile spędzanie lata w psiej budzie jest dla psa całkiem wygodne, ponieważ zapewnia mu cień i chłodne miejsce tak już jednak zima to często prawdziwa katorga. Z tego też powodu niezwykle ważne jest to, aby kupowana buda była właściwie ocieplona i zapewniała odpowiedni komfort termiczny. Jak to osiągnąć?

Najważniejszą sprawą w tym wypadku jest oczywiście to, aby buda była wykonana z odpowiedniego materiału. Z góry można odrzucić wszelkiego rodzaju budy zrobione z tworzyw sztucznych, ponieważ nie tylko nie są one zdrowe, lecz również są bardzo zimne.

Poleca się takie modele, które są wykonane z drewna, a dodatkowo postawione są na niewielkim podwyższeniu. Nawet kilka centymetrów odległości od gruntu pozwoli utrzymać wewnątrz temperaturę o kilka stopni wyższą. Co więcej, buda powinna być ocieplona np. wełną.