Jak wybrać najlepszy żwirek dla kota?

Każdy właściciel mruczka wie, że opieka nad kotem to kilka podstawowych zadań w ciągu dnia. Do najważniejszych czynności, oprócz codziennego karmienia pupila, jest czyszczenie jego kuwety. Żeby było to zadanie niezbyt skomplikowane i szybkie, warto wybrać dobry żwirek dla kota. W sklepach zoologicznych każdego roku pojawiają się nowe propozycje, najkorzystniejszy wydaje się zwłaszcza ten produkt, który ma właściwości zbrylające. 

Na jakie żwirki dla kotów można natrafić w sklepach?

Kocia kuweta powinna być sprzątana przynajmniej dwa razy dziennie, tak przygotowane podłoże będzie idealne dla mruczka. Żwirek dla kota, który można tutaj zauważyć to przede wszystkim żwirek:

  • bentonitowy,
  • silikonowy,
  • drewniany,
  • roślinny.
żwirek dla kota do kuwety

Zbrylający czy niezbrylający żwirek dla kota?

Coraz więcej właścicieli kotów stawia na wygodę, dlatego wybiera przede wszystkim ten żwirek dla kota, który ma właściwości zbrylające, dzięki temu nie tylko łatwiej usunąć z kuwety kupę kota, bez trudu można usunąć też mocz. Taka kuweta na dłużej pozostaje świeża, dobrze wyczyszczona. Produkty tego typu można kupić w różnych opakowaniach, nierzadko zabezpiecza to miesięczne potrzeby na żwirek w domu, nie trzeba dokupywać nowych paczek. Korzystna może być też cena za taki produkt, szczególnie żwirki bentonitowe bywają w atrakcyjnych cenach i występują w ekonomicznych opakowaniach, pozwalających na dłuższe użytkowanie jednego artykułu.