Sucha karma dla psów – garść cennych informacji

Zbilansowana dieta psa ma istotny wpływ na jakość i długość jego życia. Odpowiednie karmienie, to jeden z najważniejszych aspektów opieki nad zwierzęciem. Jest kluczem do prawidłowego rozwoju i  zdrowia. Wybór odpowiedniej karmy dla psa jest trudną decyzją. Pod uwagę  należy wziąć takie czynniki jak wiek psa oraz jego potrzeby żywieniowe. Sucha karma dla psa jest podstawowym elementem jego diety. 

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY ZAKUPIE SUCHEJ KARMY DLA PSA? 

Sucha karma dla psów powinna zawierać odpowiednie składniki. Skład dobrej jakości produktu (warto sprawdzić m.in. te dostępne na https://www.e-sas.pl/karma-sucha-dla-psow) powinien posiadać:  

  • mięso – należy zwrócić uwagę na procentową zawartośc mięsa w karmie. Mięso powinno być główym składnikiem i znajdować się na pierwszym miejscu w składzie. Wysokiej jakości suche karmy często stosują określenie „świeże mięso”. Oznacza to, że nie zostało poddane żadnemu procesowi poza chłodzeniem i mrożeniem.
  • zboża – stosowane sa jako wypełnienie karmy. Najlepiej przyswajalny dla psa jest owies, a także ryż. Unikać należy karm, które w swoim składzie posiadają pszenicę i kukurydzę. 
  • warzywa i owoce – są naturalnym źródłem składników odżywczych i witamin. Organizm psa bardzo dobrze przyswaja te składniki.

JAKA JEST RÓŻNICA MIĘDZY KARMĄ PEŁNOPORCJOWĄ A KARMĄ UZUPEŁNIAJĄCĄ? 

Karma pełnoporcjowa jest stworzona z takiej ilości składników odżywczych, które zaspokoją jego dzienne zapotrzebowanie. Taką karmę można stosować jako jedyne źródło pokarmu. Natomiast karma uzupełniająca nie jest wystarczająca, by podawać ją samodzielnie. Stosować ją można jako formę przekąski między posiłkami.