Jak zapobiec niszczeniu mebli i nie tylko przez kota?

Jeżeli jesteś miłośnikiem zwierząt, a zwłaszcza kotów i masz takiego czworonożnego pupila w swoim domu lub mieszkaniu, to oprócz wielu korzyści wynikających z posiadania kociaka, jest z nim lub nimi, jeśli masz ich więcej pewien problem, a mianowicie te stworzenia uwielbiają drapać. Jest to ich naturalna potrzeba, instynkt, ale Ty z pewnością nie masz ochoty na to, by wszelkiego rodzaju meble, drzwi i inne sprzęty domowe były naznaczone kocimi pazurkami.

Jakie znaleźć rozwiązanie w tej sytuacji?

Na rynku zarówno w sklepach tradycyjnych, jak i internetowych do dyspozycji właściciela powyższych zwierząt jest produkt, który doskonale się sprawdzi. Są to rozmaite, większe lub mniejsze drapaki dla kotów. Zaopatrz się w taki, niekoniecznie najtańszy, tylko może trochę droższy, ale wykonany z dobrej jakości tworzywa. Wtedy drapak będzie służył przez długi czas, nie zostanie szybko zniszczony.

Zalety wynikające z zakupu powyższego sprzętu dla kotów 

drapaki dla kotów

Przede wszystkim jest to najlepszy sposób na zabezpieczenie wspomnianych już powyżej mebli, czy też drzwi oraz kanap i dywanów przed podrapaniem przed kota. Drapaki dla kotów pozwalają im na ostrzenie pazurów na czymś innym, a dzięki temu nie jest niszczone wyposażenie Twojego lokum. Zakupując taki wyrób, zadbaj także o to, żeby był on wyposażony w rozmaite akcesoria, które uprzyjemnią kociakowi korzystanie z niego. Należy tutaj wymienić chociażby:

  • sznurki do zabawy,
  • półeczki,
  • budki,
  • hamak do leżenia,
  • drabinkę do wspinania.