Wygodne funkcje w odstraszaczach gryzoni

Dawniej odstraszanie gryzoni, a w zasadzie ich eksterminacja – polegała na posiadaniu całkiem szybkiego i bystrego kota. Dziś jego miejsce zajęły mniej lub bardziej profesjonalne odstraszacze gryzoni, które posiadają coraz bardziej zunifikowane i rozbudowane funkcje. Co warto wiedzieć na ich temat?

Kolosalny zasięg działania

Nowoczesne odstraszacze przeciw gryzoniom to urządzenia, które (pomimo niewielkiej mocy) mogą poszczycić się zasięgiem rzędu nawet 400 – 500 metrów kwadratowych. Co więcej, w tym celu zużywają one jedynie 1.5 W mocy, co czyni je jednymi z najbardziej energooszczędnych rozwiązań działających w obrębie gospodarstwa domowego. Na uwagę zasługuje również duże ciśnienie akustyczne, jakie mogą one generować. W przypadku niektórych urządzeń jego poziom to aż 130 dB, co jest wartością wystarczającą w przypadku małych i średnich gryzoni.

Dodatkowe funkcje

Niektóre odstraszacze gryzoni wyposażone zostały w zestaw wielu różnych, a nawet interesujących funkcji. Jedną z nich jest np. wbudowana dioda LED, która sygnalizuje na czerwono stan pracy urządzenia. Oprócz niej, niektóre urządzenia posiadają wbudowany przycisk testowy, który umożliwia sprawdzenie stanu działania urządzenia. Co ważne, przycisk ten uaktywnia dźwięk o częstotliwości słyszalnej przez człowieka, dzięki czemu można łatwo sprawdzić stan generatora dźwięków niskiej częstotliwości.

Podsumowując, niektóre ogrodowe odstraszacze gryzoni są w pełni profesjonalnymi i rozbudowanymi urządzeniami, których działanie nie ogranicza się wyłącznie do podstawowej emisji dźwięku o ściśle określonych częstotliwościach akustycznych.