Na co psu obroża przeciw kleszczom?

Antypasożytnicza obroża potrafi obronić psa lub kota w sposób bardzo skuteczny, przed pchłami, wszami, kleszczami czy komarami. Wydzielający się z niej zapach odstrasza insekty i nie jest szczególnie drażniący dla psów, kotów czy samych ludzi.

Dlaczego chronimy psy i koty przed kleszczami?

Kleszcze roznoszą choroby, poprzez ukąszenie psa lub kota powstaje ryzyko, że nasz pupil może zachorować na śmiertelną chorobę, jaką jest babeszjoza. Obroża przeciw kleszczom daje poważne zabezpieczenie i jest gwarancją, że pies czy kot ni zastanie ukąszony przez danego insekta.

dobra obroża przeciw kleszczom i pasożytom

Ochrona i bezpieczeństwo

Odpowiednia obroża przeciw kleszczom jest całkowicie bezpieczna, nawet, dla szczeniaka i małego kotka. Wydzielający się zapach nie jest trujący ani groźny dla tych, którzy taką obrożę noszą. Decydując się na założenie psu obroży chronimy go i zabezpieczamy przed różnego rodzaju groźnymi i nieprzyjemnymi insektami.

Dlaczego insekty nie lubią obroży

Obroże przeciw kleszczom nasączone są wieloskładnikowymi substancjami. Preparat jest skuteczny i działa odstraszająco na pchły i kleszcze. Ponadto każda obroża jest wodoodporna a jej skuteczność obliczona jest na około 90 dni. Insekty nie przepadają za zapachami jakie wydzielają obroże i przez to nie wczepiają się w skórę psów lub kotów, które noszą tego rodzaju zabezpieczenie. Odstraszające obroże sprawdzają się i bardzo często są najlepszym zabezpieczeniem przed kleszczami.