Jak transportować swojego psa?

Życie z psem wiąże się z wieloma przyjemnościami, ale również z obowiązkami. Jednym z najpóźniejszych jest zadbanie o bezpieczeństwo psa podczas jego podróży samochodem. Nie powinien on luźno siedzieć na fotelu, ponieważ grozi mu wtedy ogromne niebezpieczeństwo. Dlatego właśnie koniecznie stosować trzeba specjalne transportery dla psów. Jaki jednak typ wybrać?

Wersja plastikowa

Plastikowe kontenery dla psów są przede wszystkim bardzo łatwe w czyszczeniu, a także niezwykle wytrzymałe. Są również bardzo wygodne, ponieważ umożliwiają z reguły umieszczenie zwierzaka zarówno od góry kontenera, jak i od frontu poprzez otwierane w obu tych miejscach drzwiczki.
Ogromnym udogodnieniem dla zwierzaka jest często umieszczane miejsce na jedzenie i wodę, dzięki czemu ma on stały dostęp podczas podroży do tych właśnie rzeczy.

wygodna torba do transportu psa

Wersja materiałowa

Torby dla psów są zdecydowanie jednym z najczęściej wybieranych sposób na transportowanie swojego zwierzaka. Są bardzo lekkie, a przy tym wygodne, zarówno dla właściciela, jak i dla zwierzęcia, ponieważ są bardzo miękkie wewnątrz. Są bardzo łatwe w czyszczeniu i niezwykle proste w transportowaniu.
Jedyną ich wadą jest fakt, że choć bardzo estetyczne i o wiele ładniejsze niż wersje plastikowe, to jednak materiałowa torba dla psa jest znacznie mniej trwała, dużo więcej dowiesz się w tym miejscu. Plastik jest mocny i odporny na psie pazurki. Materiał, nawet ten najmocniejszy, prędzej czy później podda się pod naporem psich łapek lub zębów.