Obroża czy szelki? Co będzie lepszym wyborem?

Jak wiadomo, każdy pies musi wychodzić regularnie na spacery. Nie tylko za potrzebą, lecz również, aby socjalizować się z innymi psami. Problem jednak w tym, że aby było to możliwe, musi wychodzić na smyczy, a przymocować ją można albo do szelek, albo do obroży dla psa. Pytanie tylko, co jest lepsze?

obroża dla psa

Charakterystyka obroży

Obroże dla psów polecane są przede wszystkim psom dużym lub agresywnym. Wszytko z tego powodu, że obroża zapewnia o wiele lepszą kontrolę nad psią głową. A to właśnie ona jest prawdziwym centrum dowodzenia dla psa. W końcu to właśnie w niej znajdują się wszystkie najważniejsze psie zmysły. Dzięki możliwości odpowiedniego jej kontrolowania można skuteczniej nad psem zapanować.
Bardzo ważne w przypadku wybierania obroży, jest kupienie właściwego rozmiaru, który cechować się będzie nie tylko odpowiednią długością, lecz również szerokością samej obroży, co zabezpieczać będzie ją przed pęknięciem.

Charakterystyka szelek

Wiele osób uważa, że szelki dla psów stanowią lepsze zabezpieczenie, przed ewentualną ucieczką psiaka poprzez wyślizgniecie się z obroży. Jest to prawda, dlatego też szelki polecane są przede wszystkim mniejszym psiakom, dla których nawet najlepiej dopasowana obroża mogłaby być za mała. Szelki stanowić będą odpowiednie zabezpieczenie, o ile oczywiście same też będą dobrze dobrane. Wiele osób ceni szelki za bezpieczne prowadzenie psa, które minimalizuje ryzyko np. podduszenia go, jak ma to miejsce w przypadku obroży. Sprawdź ofertę https://www.obroza-elektryczna.pl/elektroniczne-obroze/.