Obroża czy szelki dla psa – co wybrać?

Właściciele czworonogów mają bardzo trudną decyzję do podjęcia. Zarówno obroża jak i szelki dla psa mają swoje zalety i wady. Obroża doskonale sprawdzi się na przykład podczas treningów albo w trakcie nauki chodzenia na smyczy. Szelki są z kolei nie do przecenienia w zastosowaniu sportowym. Jest to także najlepszy wybór dla psiaków, które za obrożami za bardzo nie przepadają.

Jakie zalety i wady mają szelki?

szelki dla psa

Jak wspomniano we wstępie szelki dla psa są idealne do zastosowań sportowych. Na rynku dostępne są bardzo praktyczne szelki samochodowe z zapięciem. Największą zaletą szelek jest jednak to, że są one o wiele bezpieczniejsza dla psa. Inwestując w oryginalne szelki od renomowanego producenta nie ma ryzyka podduszenia albo uszkodzenia karku. Jeżeli chodzi o wady, to pamiętać należy o tym, że szelki są nieco droższe od obroży. Problemy mogą pojawić się także przy dobieraniu odpowiedniego rozmiaru. Na tej stronie znajdziesz najlepsze produkty.

Plusy i minusy obroży dla psa

Obroże dla psów są dość tanie, dlatego też tak wiele osób decyduje się na ich zakup. Sporym atutem obroży jest również to, że zdecydowanie łatwiej ją dobrać do rozmiaru psa. Na rynku dostępne są oryginalne obroże w wielu różnych wzorach i kolorach, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Największą wadą jest olbrzymia niewygoda zwłaszcza, jak psiak mocno szarpie się na smyczy. Obroże nie nadają się do zastosowań sportowych i co najważniejsze nie każdy pies się do nich przyzwyczai.