Psie charaktery

legowisko psie jest zawsze najlepsze

Wraz z pojawieniem się w domu psa rodzi się konieczność lekkiego przeorganizowania wystroju wnętrza, które w głównej mierze polegać musi na znalezieniu dla niego miejsca na jego własne legowisko. Ma to dla psa ogromne znaczenie, ponieważ legowisko jest jego osobistym obszarem. Oazą, w której może się schronić i absolutnie nic mu nie zagraża. Z tych właśnie powodów miejsce, jak i samo legowisko, wymagają bardzo skrupulatnego wyboru.

Jak wybrać miejsce na legowisko?

psi domek jest najlepszyPies traktuje ludzi, z którymi żyje jako swoje stado. Razem z tym traktowaniem wprowadza w życie wszystkie charakterystyczne dla stada relacje. Walczy na początku o pozycje, uznaje hierarchie itd, ale przede wszystkim czuje ogromną potrzebę bliskości ze stadem i ochrony go. Lokalizacja psiego legowiska jest odzwierciedleniem wszystkich tych potrzeb.
Z tego powodu musi ono stać na tyle daleko i na uboczu, aby pies miał spokój, gdy tylko tego zapragnie, ale jednocześnie by był wystarczającą blisko i co najważniejsze, miał jak najlepszy widok na całe mieszkanie.

Jak wybrać psi domek?

Istnieje kilka modeli psich legowisk i często dla właścicieli jest nie lada problemem, czy wybrać dla psa najlepszy domek, czy może legowisko w stylu sofy. Często wybór jest nietrafiony. By oszczędzić sobie tego błędu i późniejszej wymiany legowiska, warto jest zwrócić uwagę na zachowanie psa i wyrażane nim potrzeby i jego charakter.

Zwierzak, który z ochotą zamieszkałby w domku dla psa będzie za wszelką cenę starał się pod czymś leżeć. Pod stołem, krzesłem, łóżkiem, czy chociażby suszarką na ubrania.

Natomiast pies, który oszaleje ze szczęścia na widok psiej sofki będzie wcześniej starał się zawłaszczyć ludzką sofę lub łóżko. Obojętne na wszystko leżenie plackiem chociażby na środku dywanu powinno dać właścicielom do zrozumienia, że ich pies zdecydowanie nie czułby się najlepiej w zamkniętej budzie.