Mata dla psa– który model sprawdzi się najlepiej?

mata do spania dla psa

Obecnie maty dla psów dostępne są w przeróżnych wariantach. Mogą one służyć jako legowisko lub tymczasowe posłanie czy też pełnić funkcję ochronną podczas podróżowania z czworonogiem. Nie brakuje również mat, które pełnią funkcję grzewczą bądź też chłodzącą. Z całą pewnością można liczyć na szeroki wachlarz wyboru. Pojawia się jednak pytanie, na którą matę się zdecydować?

Mata dla psa– który model sprawdzi się najlepiej?

Zakup maty dla swojego psa z całą pewnością jest dobrą decyzją. Przydaje się ona w wielu sytuacjach. W sklepach zoologicznych dostaniemy przeróżne typy mat, w zależności od ich przeznaczenia. Jeśli potrzebujemy maty podczas podróżowania z psem samochodem, to warto zdecydować się na model transportowy. Może być to bagażnikowa lub samochodowa. Dzięki nim można uchronić się przed zanieczyszczonym, podrapanym i pełnym sierści wnętrzem auta. Mata transportowa powinna być wykonana z materiału wytrzymałego i odpornego na wilgoć. Dalej są maty do budy, które są grube i mają dobre właściwości izolacyjne, dzięki czemu pies nie będzie czuł chłodu podłoża. Są także typowe podkłady do spania psa, które można położyć na podłodze w domu czy też na kanapie. Najlepiej sprawdzają się te miękkie, które są wygodne i łatwe w utrzymaniu czystości.

Kolejnym typem mat są modele chłodzące, które świetnie sprawdzają się podczas letnich dni, gdyż wypełnione są one żelowymi wkładami utrzymującymi niższą temperaturę. Na chłodne dni polecane są z kolei maty grzejące. Idealnie sprawdzają się one w przypadku szczeniąt, psów po operacjach czy też chorych czworonogów. Są także maty do nauki sikania. Idealnie nadają się one także w przypadku psów mających problem z nietrzymaniem moczu oraz psów schorowanych/po wypadku/operacji. Są także modele do wanny, czyli modele antypoślizgowe. Dzięki nim mycie psa jest znaczenie łatwiejsze i co najważniejsze bezpieczniejsze.