Bezpieczny spacer: jak wybrać obrożę dla psa?

Spacer z psem to sama przyjemność – wie o tym każdy miłośnik tych zwierząt. Warto jednak w porę zadbać o to, by spacer z pupilem był bezpieczny. O czym warto pamiętać? O tak ważnym dodatku, jakim jest dobrze dopasowana obroża.

Jak dopasować obrożę?


Przyjazny dla psiej skóry materiał oraz odpowiedni rozmiar to podstawa. Bez względu na to, czy nasz pupil otrzyma obrożę skórzaną, czy też silikonową obrożę z diodami led, musimy ją odpowiednio dopasować. Przed dokonaniem zakupu powinniśmy zatem zmierzyć obwód szyi pupila i do niego dopasować obrożę. Najlepsze są te obroże, których długość można regulować. Dzięki temu nasz pupil zawsze będzie miał zapewnione komfortowe warunki, a jednocześnie będzie zabezpieczony przed ucieczką.

Świecąca obroża – modny gadżet czy cenne wsparcie?


Większość z nas wie, jak problematyczne bywają spacery – szczególnie w mniejszych miejscowościach, w których po zmroku źle oświetlone skwery są normą. Jak w takich okolicznościach zadbać o bezpieczeństwo pupila?
Dobrą propozycją na wieczorne spacery jest obroża led dla psa. Dzięki diodom, umieszczonym albo w nylonowym materiale, albo w silikonowej obwódce. Obroża taka najlepiej sprawdza się jako dodatek do szelek i tak też powinniśmy ją traktować. Co możemy dzięki niej zyskać? Większą kontrole nad psem, którego będziemy potrafili zlokalizować nawet w największych ciemnościach oraz pewność, że podczas przechodzenia przez źle oświetloną ulicę nasz pies będzie widoczny dla kierowców. Dzięki temu nasz ulubieniec będzie bezpieczny na każdym spacerze, a my unikniemy wielu problemów.

Po zakupy zapraszam na tę stronę