Elektryczny pastuch barierą nie do przejścia

Dbając o bezpieczeństwo podopiecznych trzeba niekiedy zrobić coś co wydaje się im niewygodne. W przypadku opieki nad zwierzętami ciężko im wytłumaczyć, że to czego chcą może nie wyjść im na dobre. Najbezpieczniejszy zwierzak to ten, który jest pod okiem właściciela.

Niewidzialne granice

Przebywając na posiadłości właściciela pies ma zapewnione odpowiednie warunki i opiekunowie mogą być pewni, że nic mu nie grozi. Dostęp do wody oraz pożywienia oraz przestrzeń, na której nie istnieją niebezpieczne zwierzęta oraz przedmioty.

Elektryczny pastuch dla psa zapewnia, że pupil nawet jeśli czuje potrzebę opuszczenia bezpiecznej przystani, to szybko zaniecha tego planu. Pastuch bez kabla umieszczony jest w specjalnej obroży zawierającej głośnik, jak i urządzenie do wysyłania impulsów elektrycznych. Wystarczy jedynie wyznaczyć granice.

Nie tak szybko

Żeby zapobiec ucieczce elektryczne ogrodzenie dla psa w pierwszej kolejności ostrzega sygnałem dźwiękowym kiedy czworonóg zbliży się do granicy ostrzegawczej.

Jeśli zbagatelizuje sygnał dźwiękowy i przejdzie do końca strefy ostrzegawczej, wtedy wysyłane zostają impulsy elektryczne. Nie robią one krzywdy zwierzęciu, ale są dla niego nieprzyjemne.

Pastuch bez kabla jest rozwiązaniem bardzo prostym w zastosowaniu. Nie trzeba prowadzić skomplikowanych ogrodzeń, które mogą zostać rozerwane. Nauczony pies będzie dobrze wiedział, w jakie miejsca nie wolno mu wchodzić a przez to pastuch będzie jedynie zabezpieczeniem w razie nadmiernej ochoty na eskapady.