Czym są szelki easy walk?

Z pewnością każdy właściciel psa miał kiedyś do czynienia z jego nieprzyjemnym zachowaniem, które polegało na ciągnięciu, w bardzo agresywny sposób, smyczy na spacerze. Jednym takie zachowanie udało się opanować, a inni zmagają się z nim do dziś.
Bardzo pomocne w nauce psa poprawnego chodzenia na spacerach jest stosowanie szelek easy walk. Czym one są i jak powinno się je stosować?

Czym są?

Szelki easy walk z pozoru wyglądają jak zwykle szelki. Są tak samo zapinane na tułowiu pas, jak również posiadają właściwie identyczną co pozostałe szelki na rynku regulacje.
Rożnica tkwi jednak w budowie, a dokładniej mówiąc w miejscu mocowania smyczy do szelek. W większości z nich jest to po prostu górna część psa, tuż na jego plecach. W szelkach typu easy walk mocowanie umieszczone jest tuż pod pyskiem. Jakie to niesie efekty?
W momencie pociągnięcia psa za smycz, w wyniku działania praw fizyki zostaje on zupełnie bezboleśnie odwrócony w stronę jego właściciela.

szelki Easy Walk

Jak się je stosuje?

Choć działanie takiej smyczy jest bardzo ciekawe i wielu właścicieli psów zdecyduje się je kupić, pamiętać należy, że nie można takich szelek używać na co dzień w celach odbywania spacerów, jest to olbrzymia wygoda dla psa, tego typu produkty znajdziesz na https://www.obroza-elektryczna.pl/szelki-dla-psow-easywalk/. Jest to bardzo poważny błąd, ponieważ szelki tego typu służą jedynie do treningu poprawnego chodzenia na spacerach, a nie do odbywania w nich spacerów. Warto o tym pamiętać, ponieważ korzystanie z nich przez dłuższy czas może być niebezpieczne dla psiego zdrowia.