Jaką karmę kupić dla psa

Kupno dobrej karmy dla psa jest dość dużym problemem. Większość osób nie zwraca uwagi na skład danego produktu, tylko kupuje te które są najbardziej popularne. Jednak jak się okazuje nie są one najbardziej pożywne i żeby pies czuł się zdrowy i był pełen radości to należy kupować jemu karmę, która będzie dla niego idealna. Czasami ciężko jest dobrać karmę, tym bardziej, że nie wszyscy muszą interesować się tym tematem, a także wiedzieć jakie składniki będą odpowiednie.

Karma dla psów

Kupując karmę dla swoje pociechy trzeba zwrócić uwagę na następujące czynniki:

1. Wiek

Jeśli pies jest młody to powinien dostawać mniejsze porcje, a także kuleczki karmy powinny być nieco mniejsze niż jest to w przypadku większych psów. Karma dla psów, które nie mają jeszcze roku jest produkowana i sprzedawana w specjalnych opakowaniach, bardzo często z napisem Junior.

2. Stan zdrowia

Pieski tak samo jak ludzie mają uczulenia, na niektóre składniki. Może się zdarzyć, że pies po zjedzeniu jakiegoś posiłku dostanie biegunki i nie będzie chciał go więcej jeść. W takim przypadku należy zacząć kupować inny rodzaj karmy.

3. Smak

Pies może preferować dane składniki bardziej, a inne mniej. W takim przypadku będzie można zobaczyć, że pies zjada karmę mniej chętnie od poprzedniej. Jeśli z poprzednią karmą wszystko było dobrze to nie stoi nic na przeszkodzie żeby wrócić do wcześniejszego posiłku.

4. Dodatki do karmy

Podstawą żywieniu wielu psów jest sucha karma. Bardzo często w mieście ludzie żywią swoje psiaki właśnie tym rodzajem pokarmu. Jednak w celu dodatnia trochę smaku, a także chcąc żeby pies nie jadł ciągle tego samego dokupuje się im mokrą karmę, która zawiera odpowiedni ilości zazwyczaj mięsa. Taki dodatek do karmy będzie na pewno bardzo dobry, bo wniesie on odpowiednie wartości mineralne, a poza tym każdy pies lubi zjeść mięso, które jest trochę wilgotne. Czasami psy wiedząc, że dostają tylko jeden posiłek z mokrą karmą potrafią odmówić sobie jedzenia innych posiłków i czekać tylko na ten jedyny.

Sprzedaż karm pod adresem: https://www.sferis.pl/karma-dla-psow-3740