Estetyczne legowisko dla psa – czy to możliwe?

doskonałe legowisko dla dużego psa

Najważniejszym kryterium, z którego korzystamy przy wyborze odpowiedniego łóżeczka dla psa, jest oczywiście jego wygoda i indywidualne potrzeby. Dla zwierzęcia, które przesypia codziennie przeszło połowę doby, posłanie będzie jednym z głównych czynników, które mają istotny wpływ na zdrowie psychofizyczne.

Psie posłanie – wygodne i ładne

Nie oznacza to na szczęście, że mebel, na którym będzie wypoczywał nasz zwierzak, nie może zarazem dobrze wkomponować się w pomieszczenie. Jeszcze 10 lat temu właściciele psów, którym zależało zarówno na jakości wykonania i przydatności, jak i na estetyce, byli skazani na raczej ubogi wybór modeli w sklepach. Utalentowane w tym kierunku osoby mogły najwyżej zdecydować się na samodzielne uszycie legowiska dla dużego psa.

Dziś jedna sytuacja na rynku akcesoriów dla psów w Polsce nabrała dynamiki. Sklepów zoologicznych, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych, jest obecnie nieporównanie więcej. Część z nich specjalizuje się wyłącznie w dystrybucji akcesoriów i zabawek.

doskonałe legowisko dla dużego psaIdealne legowisko – zamów je u artysty igły

Pojawiły się również coraz więcej ofert firm szyjących legowiska na zamówienie, które dają klientom możliwość wybierania z wachlarza różnorodnych wzorów i kolorów. Jednocześnie produkują legowiska z materiałów, które są bezpieczne i odporne na zniszczenia. Wiele z nich to mali, lokalni wytwórcy, którzy z radością zrealizują zamówienie idealnie odpowiadające naszym oczekiwaniom.

Z tego względu nic nie stoi na przeszkodzie, by łóżeczko dla ukochanego yorka, a nawet dobre i tanie legowiska dla dużych psów, stanowiły estetyczny element wystroju, pozostający w harmonii z resztą pomieszczania.

Praktyczność po pierwsze, uroda po drugie

Oczywiście, na pierwszym miejscu zawsze stoi wygoda i zdrowie naszego czworonoga. Legowisko powinno być wypełnione nowoczesnym, antyalergicznym materiałem, w miarę możliwości plamoodporne, a jego kształt i położenie trzeba dostosować do stanu zdrowia i upodobań zwierzęcia.

Poza tym wszystkim jednak może być po prostu pięknym meblem! Psy nie rozróżniają kolorów, ale my tak – postarajmy się zatem, by psie posłanie sprawiało i nam przyjemność swoim wyglądem.