Sposoby na odstraszanie psów

Psy są świetnymi przyjaciółmi. Są wierne, posłuszne i zawsze, ale to zawsze cieszą się na widok swojego właściciela. Nie oznacza to jednak, że psy zachowują się tak przyjaźnie względem każdego, Częstym przypadkiem jest dosyć wysoka agresja względem innych ludzi, którzy nie są uważani przez danego psa za przyjaciół. Jak się bronić w sytuacji ewentualnego ataku, gdy pies poczuje zagrożenie ze strony człowieka?

Odstraszanie gazowe

Jednym z najskuteczniejszych odstraszaczy psów jest z pewnością rozpylany gaz. Najczęściej jest to gaz pieprzowy, który należy rozpylić w psi pysk, co spowoduje jego bardzo szybie zaprzestanie ataku.
Niestety taki gaz jest dość dotkliwy dla psiaka i nawet gdy będzie on stanowił dla człowieka bezpośrednie zagrożenie, wiele osób będzie się wzbraniało przed skrzywdzeniem jakby nie patrzeć niewinnej istotny.
Dlatego też polecany jest inny sposób na odstraszanie psów.

odstraszacz psów

Odstraszacz dźwiękowy

Dźwiękowy odstraszacz psów swoją zasadę działania opiera na emitowaniu dźwięków o bardzo niskiej częstotliwości, co sprawia, że są one słyszalne jedynie dla psów, a zupełnie niesłyszalne dla człowieka.
Taki odstraszacz jest bardzo bezpieczny i skuteczny, ponieważ pies słyszy go już z oddali, i za nic nie będzie chciał podchodzić do źródła takiego dźwięku, fajne produkty odnajdziemy na https://www.obroza-elektryczna.pl/odstraszacze-psow-i-kotow/ . Powoduje to, że pies nawet nie podejdzie do człowieka, którego mógłby zaatakować bez takiego odstraszacza w pobliżu. Stanowi to bezpieczne rozwiązanie zarówno dla człowieka, jak i dla psa.