Kosmetyki dla psa – na co zwracać uwagę przy wyborze?

Higiena psów jest równie ważna jak dbanie o siebie u ludzi. Aby pomóc pupilowi w zachowaniu czystości, warto jednak bliżej przyjrzeć się poszczególnym kosmetykom, aby nie wyrządzić psu krzywdy. Przede wszystkim, pod żadnym pozorem nie można stosować np. szamponu, którego sami używamy, gdyż skóra psa ma zupełnie inny poziom pH w porównaniu do skóry człowieka i tego typu działanie może przyczynić się do powstawania licznych podrażnień.

Kosmetyki dla psów – rodzaje

Kosmetyki dla psa obejmują bardzo szeroką grupę produktów. Podstawą jest jednak odpowiedni szampon, który może występować w kilku wersjach, możemy zakupić m.in. szampony pielęgnujące i nawilżające sierść, szampony przeciw pchłom czy też szampony przeciwłojotokowe. Kosmetyki dla psów, w które z pewnością warto się zaopatrzyć, to preparaty odstraszające i zwalczające różnego rodzaju insekty. Zainwestować można także w specjalne kosmetyk przeznaczone do pielęgnacji uszu, oczu, łap oraz zębów. Więcej informacji tylko w tym miejscu: https://www.obroza-elektryczna.pl/kosmetyki-dla-psow/

Czym się kierować przy wyborze kosmetyków dla psa?

Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na rodzaj sierści – inne produkty będą odpowiednie dla przedstawicieli ras krótko, a inne dla długowłosych. Również stan skóry jest bardzo ważny, gdyż niektóre kosmetyki mogą wywołać alergię. Szczególnie dla szczeniaków powinny być wybierane delikatniejsze preparaty.